5e72939b179fb.image5e72939b179fb.image

The Georgia State Championship matches will be held from May 2-5 at McEachern in Powder Springs and Mercer University in Macon.

 

These are the latest Boys rankings:

Class 7A

1. Lambert

2. South Forsyth

3. Hillgrove

4. Collins Hill

5. Peachtree Ridge

6. Mill Creek

7. Mountain View

8. Walton

9. Osborne

10. Milton

Class 6A

1. Lassiter

2. Lanier

3. Riverwood

4. Sprayberry

5. Blessed Trinity

6. Johns Creek

7. River Ridge

8. Gainesville

9. Johns Creek

10. St. Pius X

Class 5A

1. McIntosh

2. Dalton

3. Clarke Central

4. Midtown

5. Greenbrier

6. Villa Rica

7. Chapel Hill

8. Tucker

9. Centennial

10. Union Grove

Class 4A

1. Johnson-Gainesville

2. Westminster

3. Southeast Whitfield

4. Lovett

5. East Hall

6. Chestatee

7. Northwest Whitfield

8. Perry

9. Whitewater

10. Druid Hills

Class 3A

1. Columbus

2. Oconee County

3. Coahulla Creek

4. Bremen

5. Wesleyan

6. Hebron Christian

7. Savannah Country Day

8. Pike County

9. Savannah Christian

10. West Hall

Class 2A

1. Landmark Christian

2. Providence Christian

3. Fitzgerald

4. Walker

5. Model

6. Putnam County

7. Tattnall County

8. Fellowship Christian

9. North Murray

10. Toombs County

Class A Division I

1. Tallulah Falls

2. Paideia

3. Atlanta International

4. Bacon County

5. Bleckley County

6. Whitefield Academy

7. Woodville-Tompkins

8. Mount Vernon

9. Trion

10. Dalton Academy

Class A Division II

1. Georgia Military

2. Atkinson County

3. Lake Oconee Academy

4. Christian Heritage

5. Portal

6. Echols County

7. Dooly County

8. Aquinas

9. Chattahoochee County

10. Hawkinsville

These are the latest Girls rankings:

Class 7A

1. Mill Creek

2. Buford

3. Archer

4. Walton

5. Forsyth Central

6. Harrison

7. Brookwood

8. Denmark

9. Campbell

10. Harrison

Class 6A

1. Marist

2. Blessed Trinity

3. Lassiter

4. Pope

5. North Atlanta

6. St. Pius X

7. Allatoona

8. Habersham Central

9. Alexander

10. Roswell

Class 5A

1. Chamblee

2. Cambridge

3. Midtown

4. Loganville

5. McIntosh

6. Greenbrier

7. Jefferson

8. Harris County

9. Northview

10. Northgate

Class 4A

1. North Oconee

2. Cherokee Bluff

3. Holy Innocents’

4. Perry

5. Westminster

6. Heritage-Catoosa

7. Northwest Whitfield

8. Whitewater

9. Starr’s Mill

10. Lovett

Class 3A

1. Oconee County

2. Wesleyan

3. Morgan County

4. Hebron Christian

5. Lumpkin County

6. Bremen

7. Dawson County

8. White County

9. Coahulla Creek

10. Columbus

Class 2A

1. Fellowship Christian

2. Model

3. Fitzgerald

4. Landmark Christian

5. Athens Academy

6. Savannah Arts

7. Mount Paran

8. Callaway

9. Putnam County

10. ACE Charter

Class A Division I

1. Commerce

2. Paideia

3. East Laurens

4. Dade County

5. Bleckley County

6. Social Circle

7. Screven County

8. Mount Vernon

9. Whitefield Academy

10. Lamar County

Class A Division II

1. McIntosh County Academy

2. Aquinas

3. Hawkinsville

4. Lake Oconee Academy

5. Lincoln County

6. Atlanta Classical

7. Portal

8. Towns County

9. Atkinson County

10. Dooly County

By jessie